Аварійно-диспетчерська служба «Сумигаз» нагадує споживачам про дотримання правил газової безпеки

Протягом 2021 року аварійно-диспетчерська служба АТ «Сумигаз» відреагувала на понад 62 тисячі викликів. Більшість з них пов’язані з витоком газу на внутрішніх газових мережах, а кожна десята з аварійних заявок — наслідок самовільного втручання в систему газопостачання.

Фахівці наголошують, що будь-які роботи зі встановлення, переміщення чи заміни газового обладнання мають проводити тільки кваліфіковані працівники. За правилами безпеки систем газопостачання, несанкціоновано встановлені чи замінені газові прилади підлягають відключенню, адже такі дії призводять до отруєння чадним газом, вибухів, інших негативних наслідків.

У середньому за добу аварійно-диспетчерська служба компанії приймає понад 160 викликів від споживачів. Проте кількість аварійних заявок значно зростає при похолоданні. «При зниженні температури повітря кількість викликів збільшується в середньому майже на чверть. Це пов’язано з більш інтенсивним використанням газових приладів, коли дається взнаки їхній неналежний технічний стан, недостатнє провітрювання приміщення або засмічені димові та вентиляційні канали», — зазначає головний інженер АТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

Для оперативного і фахового реагування на виклик аварійники регулярно проходять навчання та підвищення кваліфікації. Всі практичні заняття відбуваються в реальних умовах, адже від професійних навичок працівників аварійної служби часто залежить життя та здоров’я людей. Автопарк служби АДС укомплектований 21 машиною, які мають спеціальний радіозв’язок, сирени, проблискові маячки, інструменти та інші технічні засоби. Автомобілі також оснащені системою GPS-навігації, що допомагає значно скоротити час приїзду бригади до місця виклику.

АТ «Сумигаз» закликає мешканців області дотримуватись правил газової безпеки та бути особливо уважними під час зимових святкувань. Бригади аварійних газових служб 104 по області чергують цілодобово для оперативного реагування на можливі виклики. Вже з початку року аварійно-диспетчерська служба АТ «Сумигаз» виконала 1856 заявок та ліквідувала 1824 витоки газу.