Реклама
Мати міцне, красиве та густе волосся – мрія кожної жінки. Стан локонів багато у чому залежить від генетики, проте запорука його здоров’я – професійний догляд за волоссям, щоденна турбота та правильний вибір косметичних засобів. Фахівці магазину https://prokrasa.com.ua/ua/ зібрали дієві поради та методи, що можна реалізувати вдома, а ми із задоволенням ділимося ними.
Які бувають типи волосся?
Це базове запитання, з відповіді на яке необхідно починати пошук своєї косметики. Залежно від активності роботи сальних залоз у шкірі голови розрізняють наступні типи волосся:
Жирне. Виробляється багато себуму, тому локони виглядають брудними вже наприкінці першого дня після миття.
Сухе. Волосся зберігає чистий вигляд впродовж декількох діб, у середньому – до 5-7, оскільки жирові залози працюють не дуже активно.
Нормальне. Цей тип зустрічається рідше за інші, голову доводиться мити раз на кілька днів, кількість себуму середня.
Також нерідко волосся може бути комбінованим, тобто жирним біля коренів та сухим на кінчиках. У кожному випадку потрібні доглядові засоби, що враховують особливості локонів. Крім того, обирати косметику необхідно з огляду на стан волосся: хвилясте чи пряме, натуральне чи фарбоване тощо.
Що включає базовий догляд за волоссям?
Регулярні процедури, що належать до б’юті-рутини, виглядають наступним чином:
Видалення забруднень. При цьому важлива послідовність миття голови та дотримання технології, що рекомендована косметологами та трихологами.
Зволоження, живлення, лікування. Для цього використовуються різноманітні маски, лосьйони, олії – все залежить від потреб та стану шкіри голови.
Сушка та укладка. Вони мають бути з використанням щадних засобів, які не зроблять волосся ламким та слабким.
Трихологи зазначають, що більшість людей миють голову неправильно, чим і провокують проблеми – випадіння, лупу тощо. Розглянемо рекомендовані лікарями етапи миття голови:
Ретельно розчешіть волосся перед миттям та гарно змочіть водою.
Видавіть невелику кількість шампуню, трохи розведіть його водою, щоб почав пінитися, та нанесіть на волосся, масажуйте протягом кількох хвилин. Якщо у вас довге волосся, наносити шампунь необхідно лише на шкіру голови та прикореневу зону – для очищення довжини достатньо того, що потрапить самостійно.
Змийте шампунь великою кількістю води.
Після кожного миття використовуйте бальзам або кондиціонер. Ці засоби полегшують розчісування, а також формують на кожній волосині невидиму тонку плівку, що перешкоджає втраті вологи та захищає від негативних факторів навколишнього середовища. Сушити волосся також необхідно правильно. Можна залишити його висихати природнім шляхом, спочатку акуратно промокнувши рушником, проте лягати спати з мокрою головою не рекомендується – так підвищується ламкість, а ще є ризик заробити грибок. Розповсюджений варіант – використання фену, проте спочатку необхідно нанести термозахисний засіб по всій довжині, а також сушити прохолодним повітрям – гаряче можна використовувати лише наприкінці, коли волосся вже майже сухе. Фахівці не радять розчісувати мокре волосся звичайними розчісками, оскільки у вологому стані його дуже легко травмувати. Однак зараз виробники випускають сучасні гребінці, що призначені саме для вологого волосся – такими користуватися можна. Залежно від типу та стану локонів застосовуйте маски, сироватки, флюїди, а влітку не забувайте про SPF-засоби – вони необхідні для захисту від шкідливого впливу ультрафіолету. Правила догляду за волоссям також включають використання головних уборів. Взимку вони запобігають перемерзанню волосяних луковиць, влітку слугують механічним бар’єром між головою та сонячними променями. Якщо є проблеми з волоссям, не зволікайте з візитом до лікаря, адже тільки фахівець зможе з’ясувати причину та розробити ефективну схему лікування.