Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає інформаційну кампанію «Енергія єдності – енергія свободи», мета якої – підвищити обізнаність суспільства з тими трансформаційними змінами, що відбуваються у рамках енергетичної інтеграції України з Європейським Союзом (ЄС). Кампанія роз’яснює переваги у сфері діяльності енергетичних ринків, які Україна отримує від цієї інтеграції, та шляхи зміцнення енергетичної безпеки країни, що також є критично важливим для енергетичної безпеки європейського регіону.
Попри те, що вже понад два роки в Україні триває жорстока війна, українській народ і влада країни продовжують боротьбу не лише за територіальний суверенітет, а й за ті цінності, що є запорукою демократичного та заможного майбутнього країни – майбутнього з подальшою інтеграцією до євроатлантичної спільноти, якої прагнуть і на яку заслуговують українці. Поряд із відбудовою та модернізацією енергетичної системи, енергетична інтеграція з ЄС має надзвичайно важливе значення для побудови сильної, суверенної, демократичної України. Об’єднання енергосистем дозволить захистити споживачів від ринкових маніпуляцій і монополізації ринків.
Кампанія «Енергія єдності – енергія свободи», яка здійснюється у рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID, має на меті пояснити регуляторні зміни та реформи енергетичного сектору як ті необхідні кроки, що їх мають здійснити органи законодавчої і виконавчої влади України, аби забезпечити об’єднання українських і європейських енергетичних ринків у ході виконання країною зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також за Третім і Четвертим енергетичними пакетами, спрямованими на подальшу лібералізацію ринків електроенергії та газу в Україні, розвиток виробництва енергії з відновлюваних джерел і чистого газу – що сприятиме подальшій декарбонізації української економіки.
Комунікаційна кампанія підкреслює важливість і невідкладність інтеграції енергетичного сектору України з ЄС як основоположного кроку до підвищення національної енергетичної безпеки та енергоефективності. Переваги інтеграції відчують усі українці – зокрема критична та соціальна інфраструктура, державні підприємства та приватний бізнес.
Низка інформаційних продуктів, що включає відеосюжети, статті, інтерв’ю, пояснювальні матеріали та контент для соціальних мереж, допоможе краще зрозуміти, як співпраця між Україною та ЄС в енергетичному секторі сприяє більш надійному, безпечному та сталому майбутньому України.
USAID і надалі допомагатиме Україні прискорювати трансформаційні зміни в енергетичному секторі та зміцнювати стратегічну роль країни у контексті енергетичної безпеки Європи.