Як правильно розморожувати холодильник?  Поради майстра з ремонту

Лінуєтесь вчасно розморожувати холодильник?  А ось і дарма.  Як показує практика ремонтних майстерень, неправильний догляд та експлуатація – основна причина поломок холодильної техніки та виходу її з ладу.  Чому важливо розморожувати холодильник, як це зробити швидко та з мінімальними клопотами та як прискорити процес нам розповіли експерти-практики з компанії «Ремсервіс» – майстри, які проводять ремонт холодильників у Києві.

 Як часто потрібно розморожувати холодильник?

 Певних стандартів щодо частоти розморожування холодильника немає.  Потрібно орієнтувати щодо ситуації: коли з’являється льоду – значить час.  Старі холодильники (з крапельною системою відтайки), у яких немає функції авторозморожування, вимагають частого розморожування, в середньому раз на 4 тижні.  Сучасні холодильники із системою No-Frost достатньо розморожувати раз на 6 місяців.

 

 Чому так важливо регулярно проводити розморожування:

 Крижана, крижана кірка з’являється через попадання всередину теплого повітря.  Вона не тільки створює дискомфорт, ускладнюючи доступ до продуктів, але і є утеплювачем, що змушує компресор працювати більше, причому ефективність його роботи нижча, і ви більше витрачаєте електроенергію.

 Важливо!  Якщо не проводити розморожування вчасно, то з часом, від підвищеного навантаження компресор може вийти з ладу, і буде потрібно дорогий ремонт холодильника.  Тому так важливо стежити за станом холодильних камер та проводити розморожування вчасно.

 

 розморожування холодильника гарячою водою

 

 Як розморозити холодильник?  Покроковий алгоритм

 

 Стандартне розморожування холодильника передбачає 8 етапів:

 Необхідно поставити регулятор температури на 0, відключити техніку від електромережі та відчинити дверцята.  У холодильнику з двома компресорами можна розморожувати кожну камеру окремо;

 Після цього необхідно дістати всі продукти, лотки та полички;

 Якщо холодильник не оснащений спеціальним резервуаром для збору талої води, під нього потрібно покласти рушник або ганчір’я;

 Потім потрібно почекати, поки льоду розтане, для цього потрібно від 3 до 10 годин;

 Необхідно видалити всю талу воду — просто висушіть її протерши м’якою ганчіркою;

 Почистіть від забруднень усі полички, контейнери, лотки.  Краще використовувати природні засоби для очищення, наприклад, харчову соду.

 Насухо висушіть усі стінки, полички, поверхні усередині холодильника;

 Увімкніть холодильник та зачекайте, поки температура всередині опуститься до потрібного рівня.  Зазвичай на це потрібно не більше півгодини.  Потім ви можете розкласти всі продукти.

 чищення холодильника після розморожування

 Чи можна прискорити процес розморожування холодильника?

 Щоб льоду розтанула, потрібно часом до 10 годин.  Але можна прискорити процес – існує кілька способів:

 Можна покласти в морозилку грілку із гарячою водою;

 Поставити в холодильник каструльку з окропом (обов’язково підклавши під неї дерев’яну дощечку, щоб не пошкодити пластикові поверхні);

 Налити в пульверизатор окріп і обприскувати стіни;

 Взяти фен і спрямувати потік гарячого повітря на стіни з відстані 20-30 сантиметрів.  Головне — не спрямовувати гарячий повітряний потік на ущільнювач, щоб не пошкодити його.

 Змочити в гарячій воді чисту ганчірку і промочувати лід, доки він не почне відколюватися.

 Розморожування холодильника

 Якщо скористатися одним із цих способів, лід почне швидко відколюватися та танути.  Можна відразу видаляти його з холодильника, це також трохи зменшити час розморожування.  У жодному разі не можна намагатися відколювати лід зі стінок за допомогою ножа.  Так можна пошкодити не лише пластикову обшивку, а й канали з фреоном під нею.

 

 Як уникнути можливої ​​поломки холодильника:

 Дуже важливо не допускати більшого скупчення льоду в морозилці та на стінках.  Якщо він збирається дуже швидко, це може свідчити про несправності.  Не потрібно покладатися на успіх і відкладати проблему в довгий ящик, потрібно викликати спеціаліста для поведінки діагностики.  Як кажуть експерти майстерні з ремонту побутової техніки у Києві «Ремсервіс», своєчасне усунення простої неполадки дозволяє заощадити на капітальному ремонті холодильника у майбутньому.