Без тепла та гарячої води можуть залишитись тисячі мешканців Київщини

На сьогодні НАК «Нафтогаз України» не виділив обсяги природного газу для 4 теплопостачальних підприємств Київської області. Згідно Кодексу газотранспортної системи в такій ситуації «Київоблгаз» зобов’язаний припинити розподіл газу на дані підприємства. Відтак без тепла та гарячої води можуть залишитись 4 населених пункти Київської області – смт Коцюбинське, смт Бородянка, міста Тетіїв та Переяслав-Хмельницький.

ПАТ «Київоблгаз» вимушено припинити розподіл газу для чотирьох підприємств, які виробляють теплову енергію для потреб населення та бюджетних установ Київської області, а саме для ТОВ «УКРОПТ «Мастер-Енерго», КП КОР «Бородянкатепловодопостачання», КП КОР «Переяслав-Хмельницьктепломережа» та КП КОР «Тетіївтепломережа». Зазначені компанії мають договір на постачання природного газу з «НАК «Нафтогаз України», який щомісячно надає ПАТ «Київоблгаз» номінацію на певний обсяг газу для цих підприємств. Однак постачальник — НАК «Нафтогаз України» — не підтвердив планові обсяги природного газу на грудень 2016 року та січень 2017 року. Згідно Кодексу газотранспортної системи споживання природного газу за відсутності підтвердженої номінації (підтвердженого обсягу природного газу) є несанкціонованим відбором природного газу. В такому випадку ПАТ «Київоблгаз» зобов’язаний припинити розподіл газу на зазначені підприємства, про що неодноразово було повідомлено керівників цих підприємств листами та на спільних нарадах в місцевих органах самоврядування. Проте поки що не вжито жодних заходів щодо вирішення цього питання.

ПАТ «Київоблгаз» — компанія, що займається транспортуванням (розподілом) природного газу в Київській області. Посідає перше місце в країні серед газорозподільних підприємств за кількістю споживачів (біля 900 тисяч) та за протяжністю обслуговуваних газопроводів (понад 45 тис. км). Рівень газифікації Київської області – біля 96 %.

В ПАТ «Київоблгаз» працює біля 4 тис. співробітників.