ЧБТР планує виділити кредит “Метінвесту” до кінця року

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) до кінця грудня планує підписати кредитну угоду з “Метінвестом”, повідомив президент банку Дмитро Панкін в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Стосовно “Галнафтогазу”, ми готові надати гарантію і подали відповідну пропозицію Міжнародній фінансовій корпорації, іншому кредитору проекту”, – сказав Панкін, коментуючи долю схвалених радою директорів банку в червні цього року проектів Україні.

Президент ЧБТР зазначив, що це нормальна ситуація, коли комерційне та фінансове закриття схвалених радою проектів може зайняти деякий час, особливо в разі складних угод, що потребують безлічі документів, а також оцінки та вдосконалення активів забезпечення проекту, страхування тощо.

Панкін нагадав, що за двома іншими проектами, схваленими в червні, – позиками Укргазбанку та Новопечерській школі – відповідні договори підписано відповідно до плану.

“Банк має досить велику кількість операцій в Україні на найближчі роки. За підтримки українського уряду ми працюємо над проектами, які мають вплив на розвиток у металургії, транспорті, агробізнесі та комерційній нерухомості”, – наголосив президент ЧБТР.

Вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній “Метінвест” на початку липня уточнювала, що перебуває на фінальній стадії переговорів із ЧБТР щодо семирічної кредитної лінії на загальну суму EUR62 млн, схваленої радою директорів банку. Залучені кошти “Метінвест” використає для реалізації інвестпрограми та поповнення обігового капіталу.

Генеральний директор групи Юрій Риженков зазначав, що цей кредит позначить важливий етап в історії “Метінвесту”, оскільки група вперше співпрацюватиме з міжнародною фінансовою організацією.

ЧБТР – міжнародна організація, що об’єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) зі штаб-квартирою в Салоніках (Греція). Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії – 14%, України та Болгарії – по 13,5%, Азербайджану – 5%, Албанії – 2%, Вірменії – 1%, Грузії і Молдови – по 0,5%. Банк сприяє економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

ЧБТР має довгостроковий рейтинг “A-” від агентства Standard&Poor’s та “A2” від агентства Moody’s.